PLN

Haft

Szczegół haftu

Digitalizacja projektu:

Proces haftu rozpoczyna się od digitalizacji wzoru, co pozwoli oprogramowaniu do haftu wskazać maszynie, gdzie wzór ma być wyhaftowany. W przeciwieństwie do tego, co większość ludzi uważa, nie można wyhaftować projektu z pliku cyfrowego w formacie bitmapy (png, jpg, tif, itp.) lub wektorowym (eps, ai, itp.). Projekt musi zostać przekształcony w specjalny plik cyfrowy do haftu. Ten plik wskazuje informacje o rodzaju ściegów, kolorze nici, punktach wykrawania i ilości, które maszyna będzie potrzebowała do wykonania haftu. Te informacje są bardzo ważne, aby poznać koszty produkcji, ponieważ w zależności od złożoności projektu koszty będą się różnić. Ten proces cyfryzacji jest przeprowadzany tylko raz, aby zmniejszyć koszty późniejszych prac. W trakcie tego procesu należy wziąć pod uwagę, że detale lub bardzo drobne szczegóły będą ledwo widoczne w końcowym wyniku.

Produkcja

Proces produkcyjny jest prowadzony ręcznie. Zanim maszyna zacznie haftować, rolki nici każdego koloru muszą być załadowane do odpowiedniej głowicy. Operator musi prawidłowo zaprogramować maszynę, ustawiając takie parametry jak prędkość haftowania, kolejność kolorów itp. Odzież musi być indywidualnie umieszczona w ramce, aby była gotowa do procesu haftu. Na koniec, po zakończeniu procesu haftu, należy usunąć wszystkie niepotrzebne szwy, które nagromadziły się podczas procesu haftu.

Wybór odzieży

Rodzaj materiału ma duży wpływ na szwy, które maszyna musi wykonać. Na przykład koszulka ma inne szwy niż para dżinsów, ponieważ materiał nie jest tak gruby. Materiały takie jak poliester, wełna, polar, bawełna mają inną konfigurację ściegu.

Plusy:


  • Wysoka jakość i eleganckie wykończenie.
  • Długotrwałe znaczenie.
  • Pozwala na znaczenie szerokiej gamy tkanin.
  • Nadaje się do dużych i średnich serii.
  • Doskonała odporność na pranie.

Minusy:


  • Nie pozwala na oznaczanie szczegółów i bardzo małych liter.
  • Pełnokolorowe wzory (typu fotograficznego) nie mogą być użyte.
  • Nie jest możliwe znaczenie w kolorach PANTONE.

haft na koszulce


haft na czapce


Szczegół haftu na czapce